Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci z grupy Kotki poznawały bliżej miasto Kościan jako małą ojczyznę oraz nasz kraj - Polskę. Był herb Kościana i flaga. Pojawiły się zabytki i ważne miejsca w Kościanie, a także gwara wielkopolska, którą jak się okazało, posługujemy się na co dzień.    Kiedy poznaliśmy nasze małe miasteczko, rozmawialiśmy sobie o Polsce.                               Poznaliśmy jej najważniejsze symbole jakimi są: flaga, godło oraz hymn Polski, dowiedzieliśmy się jaka jest najdłuższa rzeka w Polsce, gdzie mieszkał kiedyś Smok Wawelski oraz skąd wzięła się nazwa miasta Warszawa. Nawet wybraliśmy się na wycieczkę po Polsce gdzie odkrywaliśmy wybrane punkty na mapie.

W minionym tygodniu dzieci z grupa Wiewiórki oraz Kotki wybrały się na wycieczkę po Kościanie. Pierwszym przystankiem była fontanna na Placu Wolności. Następnie wybraliśmy się na Wały Żegockiego, gdzie widzieliśmy miejskie mury obronne oraz karmiliśmy kaczuszki ziarenkami prosto z ,,Ptasiego bufetu". Kolejnym przystankiem był Plac Niezłomnych - pomnik papieża Polaka Jana Pawła II oraz kościół Pana Jezusa.                                                                                

Mimo małych przeszkód postanowiliśmy wybrać się w centrum Kościana - na Rynek, by zobaczyć budynek Ratusza i jak idę prace budowlane. Kolejnymi przystankami były: Biblioteka Miejska w Kościanie, Kościańskie Liceum Ogólnokształcące im. O. Kolberga oraz budynek Poczty Polskiej. Następnie zatrzymaliśmy się przy jednym z najważniejszych budynków w Kościanie - przy Urzędzie Miasta Kościana. Na nim widniał herb Kościana, powiewały flagi: Kościana i Polski. Ostatnim punktem był Kościański Posterunek Policji.

Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola z dużą dawką wiedzy.