Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci z grupy Kotki poznawały bliżej miasto Kościan jako małą ojczyznę oraz nasz kraj - Polskę. Był herb Kościana i flaga. Pojawiły się zabytki i ważne miejsca w Kościanie, a także gwara wielkopolska, którą jak się okazało, posługujemy się na co dzień.

Kiedy poznaliśmy nasze małe miasteczko, rozmawialiśmy sobie o Polsce.

Poznaliśmy jej najważniejsze symbole jakimi są: flaga, godło oraz hymn Polski, dowiedzieliśmy się jaka jest najdłuższa rzeka w Polsce, gdzie mieszkał kiedyś Smok Wawelski oraz skąd wzięła się nazwa miasta Warszawa. Nawet wybraliśmy się na wycieczkę po Polsce gdzie odkrywaliśmy wybrane punkty na mapie. Na koniec poznaliśmy sąsiadów Polski i kilka innych krajów oraz ich flagi.

We wtorek, 26 kwietnia wybraliśmy się do Kościańskiego Ośrodka Kultury do kina na aktywne zajęcia pt. ,,Wszechświat i kosmos" z serii Kino Przedszkole. Poznaliśmy planety w układzie słonecznym, zawód astronauty i astronoma oraz obejrzeliśmy trzy bajki tematyczne.

Zapraszamy na fotorelację.