W  naszym przedszkolu wczoraj obyły obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola "zaświecili się na niebiesko" ubierając się na ten kolor, przedszkolaki wykonały niebieskie dłonie, a główne pomieszczenia w przedszkolu zostały udekorowane niebieskimi akcentami. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Podczas wspólnych zajęć dzieci próbowały zrozumieć jak funkcjonują osoby z autyzmem poprzez obejrzenie prezentacji i krótkich filmików. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu”. Uwieńczeniem obchodów było wysłuchanie piosenki „Nie jesteśmy tacy sami” dotyczącej problematyki autyzmu, a także wykonanie pamiątkowego zdjęcia w każdej grupie.