Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło.

Pachnie warzyw całą gamą, lubię ją zajadać z mamą.

Co to takiego?

Oczywiście, pizza!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala grupy „Jeżyki” zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy.

Na specjalnie przygotowanym stanowisku przedszkolaki smarowały ciasto sosem, układały wędliny i ser. Była to ogromna frajda dla dzieci. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.