Wystartował cykl Olimpiad Sportowych Przedszkolaków w Kościanie!

Ponad 150 najmłodszych kościaniaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej wzięło udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, którą przygotowała Akademia Piłkarska Reissa - Kościan. Medale wręczył dzieciom burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Działający od blisko 10 lat na terenie miasta oraz gminy Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, coraz bardziej angażuje się w życie społeczności lokalnej i zorganizowała kolejną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Impreza z uwagi na epidemię koronawirusa odbyła się zgodnie z wytycznymi GIS i MEiN na terenie Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Kościanie bez udziału publiczności.

- Niezmiernie miło widzieć, że aż tylu najmłodszych kościaniaków uprawia sport i z pełnym zaangażowaniem rywalizuje w kolejnych konkurencjach sportowych. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że wkrótce będziecie godnie reprezentować Kościan na różnych arenach sportowych. Gratuluje pani dyrektor Izabeli Hoffmann tak usportowionego przedszkola - mówił podczas ceremonii wręczenia medali burmistrz, Piotr Ruszkiewicz. 

Dzieci rywalizowały między sobą w biegach, pokonywaniu toru koordynacyjnego, zabawach z piłkami i zdobywały swoje pierwsze bramki. - Olimpiada Sportowa Przedszkolaków jest zwieńczeniem cyklu zajęć, jakie realizowaliśmy wraz z Fundacją Piotra Reissa w tej placówce w ramach grantu otrzymanego od Samorządu Miasta Kościana. Miło było obserwować jak dzieci starają się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyliście sportową rywalizację i każdy otrzymał pamiątkowy złoty medal oraz upominek - mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Wiadomo już, że Fundacja Piotra Reissa i klub AP Reissa Kościan niedługo zorganizują podobne wydarzenia w innych placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy. Ponadto odbędą się turnieje piłkarskie i półkolonie, a klub cały czas prowadzi nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Więcej na: https://www.facebook.com/apr.koscian


Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Kościana, Powiatu Kościańskiego, Gminy Kościan MOSiR Kościan i Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kościanie.