Dzień doby kochane przedszkolaki! W tym tygodniu porozmawiamy o kulturze, a czym ona jest dowiecie się wkrótce :)

1. Zacznijmy od ruchu! Mam dla Was piosenkę z ćwiczeniami, wyginamy się!

https://www.youtube.com/watch?v=fKECl8F-rCY

2. Rozruszani? To odpocznijcie trochę słuchając baśni polskiej o "Smoku Wawelskim".

https://www.youtube.com/watch?v=FKfB_h7HqC8

Odpowiedzcie na pytanie do baśni: Jaki straszliwy potwór mieszkał dawno temu w Krakowie? Co stawało się z rycerzami, których król wysyłał do walki z potworem? W jaki sposób Skuba zgładził potwora? Czy szewczyk pokonałby smoka, gdyby nie wierzył w swój plan? Czy Wy też bywacie odważni?

3. Teraz możecie się pobawić z rodzicami w zabawę ruchową "Smoku, do pieczary!".

Rozłóżcie na dwóch krzesłach koc tak, aby powstała "pieczara". Kiedy rodzic będzie wolno klaskał, Wy będziecie wolno chodzić po pokoju udając smoka, a na hasło "Smoku, do pieczary!" szybko biegniecie się schować pod koc.

4. Na koniec mam dla Was pracę plastyczną "Smok Wawelski" z roli po papierze, z pomocą rodziców wszystko się Wam uda :) miłej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=ZZUcip1r9dQ

5. Religia dla dzieci uczęszczających na zajęcia.TEMAT: Bóg nas bardzo kocha i chce byśmy Jemu ufali.

1.      Modlitwa do Anioła Stróża.

2.      Co to znaczy ufać? odpowie nam opowiadanie. 


Była sobie  dziewczynka, która chciała przenieść  garnek z gorącą wodą z kuchni do pokoju.

Chciała do wody wrzucić obierki od cebuli ,by pofarbować jajka, aby miały piękny pomarańczowy kolor.  Przypomniała sobie jednak, że mama nie pozwalała jej tego robić, bo może się poparzyć. Za chwilę przyszła mama i dziewczynka kłóciła się z mamą ,że chce tą wodę nieść sama.

Mamo wołała -Nie widać żeby woda parowała. 

Mama powiedziała, że woda jest bardzo niebezpieczna. Dziewczynka postanowiła zaufać mamie. Posłuchała więc mamy, bo mamie można ufać i na pewno z mamą wszystko dobrze się skończy. I mama przeniosła sama wodę i włożyła suche obierki cebuli. Wtedy dziewczynka czekała, aż mama da znak dopiero kiedy woda jest zimna, aby wyłożyć łyżką jajko. I w ten sposób jajko było pofarbowane, a rączka nie poparzona.Ufać można tylko temu kto o nas dba i kocha- powiedziała dziewczynka. Pan Jezus kocha nas i chce nam pomagać być dobrym - powiedziała mama- Jemu można zaufać, bo On  jest dobry.