Dzień dobry dzieciaczki! Dziś pogoda kwietniowa, czyli "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" :) Mam nadzieję, że pogoda Was nie zniechęci do wspólnej zabawy, bo mam dla Was dziś wiosenne kwiatki!

1. Obejrzyjcie proszę krótki filmik edukacyjny o wiosennych kwiatach. Ciekawe, czy uda Wam się zapamiętać nazwy tych kwiatków :)

https://www.youtube.com/watch?v=GrKuD6xlb7s

2. Podobało się Wam? Ja bardzo lubię wiosenne kwiaty, ale nie zawsze zapamiętuję ich nazwy, dlatego mam dla Was kolejną zabawę. Tym razem obejrzyjcie zdjęcia kwiatów z ich nazwami, a następnie spróbujcie sami nazwać kwiatki w wazonikach z niepodpisanego obrazka. Wierzę, że Wam się uda!

3. Macie ochotę trochę potańczyć? Proszę bardzo! Przy tej piosence możecie tańczyć tak, jak te kwiaty na łące. Jeśli się Wam uda, to postarajcie się zaśpiewać tą piosenkę.

https://www.youtube.com/watch?v=yubWVQdFFeY

4. Kochani, dziś pogoda nas zaskakuje - raz świeci słonko, a za chwilę pada śnieg. Chciałabym, abyście pobawili się w zabawa ruchowa z elementem równowagi – pt. "Kałuża". Rozłóżcie po pokoju większe kawałki gazety, podczas słuchania piosenki biegaj po pokoju tak, aby nie wpaść do kałuży :) miłej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=yZc80xcOhvI

5. Ostatnią dzisiejszą zabawą będzie praca plastyczna. Jeśli macie w domu plastelinę możecie stworzyć własny ogród z wiosennymi kwiatami :)

https://www.youtube.com/watch?v=SnZkw5z6Xus