1.   Kochani już wiece jakie czynności wykonuje ogrodnik dzisiaj zastanowimy się jak rosną rośliny i czego potrzebują by urosnąć.

Posłuchajcie opowiadania pt. „Tajemnica małego nasionka” J.Wasilewskiej
„Było sobie ziarenko. Ziarenko było maleńkie i słabe. Bało się, że zjedzą je ptaki, albo polna myszka. Ale zaopiekował się nim ogrodnik, który był duży i silny. Chodził po ogrodzie z łopatą i kopał ziemię. Włożył ziarenko do świeżo skopanej ziemi. A tam pod ziemią było ciemno, ciepło i cicho. Teraz sobie pośpię – pomyślało ziarenko. Leżało spokojnie przez jakiś czas, aż nagle poczuło,że wokół zrobiło się mokro. Ach! To pewnie ogrodnik podlał ziemię! Rozzłościło się okropnie. Ze złości zaczęło się nadymać i pęcznieć tak mocno, aż pękło. Ale nic złego się nie stało. W miejscu pęknięcia pojawił się mały, biały kiełek. Małe ziarenko zaczęło szybko rosnąć. Ogrodnik podlewał je, a słońce ogrzewało swoimi promieniami i w niedługim czasie zamieniło się w piękny, kolorowy kwiat.”

- odpowiedzcie na pytania:

• kto zaopiekował się ziarenkiem?
• co zrobiło ziarenko w ziemi?
• dlaczego się rozzłościło i co zrobiło ze złości?
• co pojawiło się w miejscu pęknięcia?
• co wyrosło z ziarenka?

W galerii macie zdjęcia przedstawiające wzrost roślin popatrzcie uważnie

2.  Kolejne zadanie przed Wami popatrzcie uważnie na zdjęcie i powiedzcie rodzicom co nie pasuje w każdym rzędzie

3.Pamiętacie jak sadziliśmy rośliny w naszej Sali? Popatrzcie na zdjęcia, niestety sytuacja nie pozwala nam na spotkanie się, więc zachęcamy Was do założenia w domu hodowli fasoli, obejrzyjcie film jak zrobił to Kuba:

https://www.youtube.com/watch?v=2omyFQHN0p0

Super by było gdybyście narysowały co dzieje się z Waszą fasolką w 1 -3-5-7 dniu, jakie są wasze obserwacje chętnie zobaczymy Wasze prace.


Dla chętnych przesyłamy kilka kolorowanek które możecie pokolorować