Dzień dobry kochani! To ostatnie nasze spotkanie przed świętami wielkanocnymi, dlatego chciałabym opowiedzieć Wam dzisiaj o koszyczku wielkanocnym. Czy wiecie do niego wkładamy i dlaczego? Posłuchajcie :)

1. Koszyczek wielkanocny musimy ozdobić, żeby wyglądał jak najpiękniej, a następnie idziemy z nim do kościoła, aby ksiądz poświęcił pokarmy (czyli jedzenie), które się w nim znajduje. Do koszyczka wielkanocnego wkładamy rożne rzeczy, obejrzyjcie zdjęcia koszyczków, które Wam przesłałam.
Do koszyczka wkładamy:
wędliny - są symbolem bogactwa,
chleb - symbolizuje Chrystusa jako chleb życia,
babkę wielkanocną - symbol doskonałości,
sól - która ma nas chronić przed zepsuciem,
chrzan - który symbolizuje pokonanie męki przez Chrystusa,
baranek z masła lub cukrowy- symbolizuje zmartwychwstanie Chrystusa,
jajko - symbol nowego życia,
zielona gałązka - również symbolizuje życie

2. Sporo się dowiedzieliście :) moi kochani, czas się poruszać! Proponuję Wam zabawę ruchową na sygnał!
Porozkładajcie po pokoju małe zabawki albo kulki z papieru, które następnie będziecie zbierać do koszyczka (może być małe wiaderko lub cokolwiek innego). Zabawę zaczynacie dopiero na sygnał, czyli klaśnięcie i musicie pozbierać wszystkie przedmioty jak najszybciej! Jeśli będziecie mieli siły, to możecie się pobawić w tą zabawę kilka razy.

3. Mam dla Was również kolejną piosenkę wielkanocną, która pomoże Wam zapamiętać, co wkładamy do koszyczka wielkanocnego.

4. Chcecie posłuchać wielkanocnej bajki? Proszę bardzo :) opowiedzcie później o niej mamie lub tacie, ciekawe co zapamiętacie.

5. Kochani, na zakończenie chciałam Wam zaproponować pracę plastyczną - koszyczek wielkanocny. Przesyłam Wam filmik, na którym zobaczycie jak go zrobić. Poproście rodziców o pomoc, a wszystko Wam się uda :)


Kurczaczki moje wielkanocne :) życzę Wam i Waszym Rodzicom
Pisanych jajeczek,
wierzbowych bazieczek,
kiełbasy święconej,
dużo chrzanu do niej,
baby polukrzonej,
kukiełki plecionej,
zmartwychwstania w duszy i
wiosny po uszy!
Zdrowych i wesołych świąt wielkanocnych :)6. Zajęcia od Pani Małgosi dla dzieci, które uczęszczają na religię.
Kochane dzieci w Wielkim Tygodniu W Tych ważnych dniach chcę Was za zapytać czy macie przyjaciół ? Będzie dziś o najlepszym Przyjacielu . Obejrzyjcie. https://view.genial.ly/5e86fa6359ee3c0df401fb29/interactive-image-przedszkole