Wszyscy są , witam Was , zaczynamy już czas.

Jestem  ja – jesteś Ty ! Raz, dwa, trzy

Serdecznie witam  rodziców i Was kochane dzieci!!!

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, na który czekają wszystkie dzieci, oczywiście chodzi o Zajączka. Myślę, że udało Wam się już odnaleźć koszyczki ze smakołykami. A teraz czas na rozruszanie palców, gotowi? A więc zaczynamy:

1. „Zajączki” – zabawa paluszkowa według Małgorzaty Barańskiej

Rodzic czyta wiersz, demonstruje dziecku ruchy (zginanie kolejnych palców), wszyscy wspólnie przeliczają palce, ustalają wynik odejmowania.

Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się jeden schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się dwa schowają, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się trzy schowają, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych już do mamy kica.
Kocha je ogromnie mama zajęczyca.

A teraz zabawa ruchowa:

„Wyścigi z jajkiem” – zabawa zręcznościowa. Rodzic. wyznacza linię startu i mety. Dziecko stoi na linii startu, trzymając na łyżkach ugotowane jajka. Na sygnał Start! –idzie, niosąc ostrożnie jajka. Zatrzymuje się na linii mety. Rodzic  chwali dziecko za zręczność i sprawność. Zabawę powtarza się kilka razy.

2. Proponuję Wam teraz wysłuchanie historii pt.: „Wielkanocna przygoda zajączka Szaraka” i obejrzenie obrazków do niej:

– Zbliżały się Święta Wielkanocne. Zajączki miały pełne ręce pracy, bo im kury z okolicy niosły jajka. Policz te jajka. Każda z kurek chciała, aby jej jajko kolorową było pisanką. Więc zajączki pędzlem w lewo, pędzelkiem  w prawo – taka praca jest zabawą. Te w kwiatuszki, tamte w paski, uwijały się Szaraczki.

– Zajączek wiezie pomalowane jajka czyli pisanki na taczce, by oddać je kurom.

Nagle:

– Powiedz, co się wydarzyło?

– Dlaczego zajączkowi wypadły pisanki?

– Co odczuwał zajączek?

– Jednak to nie koniec przygody, bo oto:

– Co się stało?

– Co teraz przeżywał  Szaraczek?

Podobała się Wam ta historia? Porozmawiajcie ze swoimi Rodzicami na temat tego:

– Czy z pomalowanych jajek naprawdę mogły wykluć się kolorowe kurczaki?

3. Myślę, że należy Wam się chwila relaksu, zaproście do wspólnej zabawy rodzeństwo i rodziców.

Jajko, Beata Gawrońska– masażyk relaksacyjny.

Dziecko siedzi tyłem  przed rodzicem lub rodzeństwem tak, by można rysować po jego plecach. Mówiąc wspólnie z dzieckiem wierszyk, rodzic wykonuje na plecach dziecka ruchy podane poniżej.

Idzie jajko pod górę.        – Kroczymy palcami po plecach dziecka  z dołu do góry.

Zawadziło o chmurę.       – Delikatnie łapiemy opuszkami palców jego uszy.

Na dół się stoczyło.           –  Po obu stronach pleców rysujemy pętelki z góry na dół.

Całe się rozbiło.                –  Obiema rękami rysujemy koła na dole pleców.

A teraz zamiana rolami.

4. Teraz czas rozruszać  Wasze oczy. Proponuję odszukiwanie różnic w obrazkach. Myślę, że bez problemu je odnajdziecie!

5. Dla tych, którzy bardzo lubią kolorować,  przygotowałam zabawy matematyczne połączone z kolorowaniem – ćwiczeniem rączki. Kolorowankę trzeba wydrukować. Waszym zadaniem jest pokolorować pisankę wg określonego kodu. Rodzice na pewno Wam pokażą, jak to należy zrobić.

Kochani to już wszystkie zadania na dzisiaj, życzę Wam miłego dnia i do jutra!!!