Organizacja roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii 2

Szanowni Państwo !

Informujemy, że od 01.09.2020 r. planowane jest uruchomienie naszego przedszkola dla wszystkich dzieci. Kościańskie przedszkola przygotowywane są do spełnienia wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.  Na ich podstawie będą opracowane i wprowadzone szczegółowe procedury. Każda placówka ma swoją specyfikę, dlatego procedury postępowania będą dostosowane do jej charakteru (np. wielkość przedszkola, rozmieszczenie pomieszczeń, sposób organizacji zajęć, który może mieć wpływ na szerzenie się zakażeń pomiędzy grupami dzieci). Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych, których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości wprowadzenia dziecka do przedszkola. Dzieci będą odbierane w szatni przez pracowników przedszkola i odprowadzane do sali. Podobnie przy odbiorze dziecka  - pracownik przedszkola będzie sprowadzał dziecko do szatni.

Nauczyciele przygotowujący dzieci do posługiwania się językiem angielskim – Klaudia Szydłowska /Żabki, Wiewiórki, Biedronki, Jeżyki/, Natalia Samelczak /Koty, Motylki,Krasnale/.

Zajęcia logopedycze – Dorota Szlemp, Agnieszka Łupicka, Monika Maćkowiak, Katarzyna Ruskowiak

Rewalidacja i terapia pedagogiczna – Katarzyna Szatkowska, Aldona Pałka, Natalia Samelczak, Monika Maćkowiak, Klaudia Szydłowska, Natalia Hoffmann.

Religia – Małgorzata Zielińska

Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, maskotek, książek . Rodzice jeżeli uważają to za konieczne przynoszą komplet ubrań na zmianę. Ubrania proszę umieścić w podpisanym worku. Prosimy także o przyniesienie podpisanego obuwia na zmianę.

Zebrania z rodzicami /każda grupa oddzielnie/ odbędą się w dniach 07.09 – 14.09. 2020 r, o godz. 17.00. Szczegółowy plan w kolejnej informacji.

Proponujemy, aby w pierwsze dni dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację były odbierane troszeczkę wcześniej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 655124254 lub elektroniczny przedszkole11@op.pl