Witajcie Motylki, mamy nadzieję, że humor Wam dopisuje. Za oknami piękne, wiosenne słońce, nie traćmy więc czasu i bierzmy się do pracy.

Temat zajęć: W kuchni pachnie Wielkanocą

1. Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od ćwiczenia matematycznego. Potrzebować będziemy kredki oraz kartkę z sylwetami 4 zajączków ( w załączniku). Zadanie polega na wykonaniu następujących czynności:

- Policz ile zajączków znajduję się obecnie na kartce?

- Dorysuj 2 zajączki, ile ich teraz jest?

- Dorysuj tyle zajączków, żeby razem było ich 8

- Skreśl tyle zajączków, żeby zostało ich tyle, ile masz lat.

2. Okres przedświąteczny to czas przygotowań. Przyjrzyj się teraz załączonym 3 ilustracjom, opowiedz co robią przedstawione na nich osoby.

·         Sprząta (Czy Wy już posprzątaliście swój pokój? Jeśli nie, uczyńcie to zaraz po zakończeniu zajęć)

·         Maluje pisanki, piecze ciasto

·         Idzie z koszyczkiem do Święconki

3. Ułóż historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością. Opowiedz co przydarzyło się zajączkowi wielkanocnemu. (załącznik z czterema zajączkami wiozącymi pisanki)

4. „Kroimy wyrazy” – zabawa dydaktyczna. Poproś kogoś, żeby przeczytał Ci następujące wyrazy. Policz ile sylab ma każdy z nich. Spróbuj wskazać głoskę, którą słyszysz na początku wyrazu.

- Wielkanoc

- Święta

- Jajko

- Pisanki

- Palma

- Życzenia

- Kurczaczek

- Zajączek

- Baranek

5. Otwórzcie teraz kochani kartę pracy na stronie 46 ( Dzieci 5-6 letnie) i wykonajcie ćwiczenia zgodnie z poleceniem. Dzieci 4 – letnie – Dla Was w załączniku znajduje się pocięta pisanka, spróbujcie wyciąć kawałki i ułożyć z nich całą pisankę. Koniecznie ją pokolorujcie. Oczywiście zachęcamy dzieci starsze, jeśli mają ochotę, żeby również wykonały to ćwiczenie.