Buongiorno!

Wtorek był dla Żabek, jak i wszystkich dzieci w przedszkolu dniem "podróży" do gorących Włoch! Dzięki paszportom które pięknie pokolorowaliśmy mogliśmy "polecieć" do gorącej Italii, aby dowiedzieć się wszystkiego o Pizzy. Panie przedstawiły nam także kilka  innych informacji o tym państwie.  Oglądaliśmy zdjęcia  -Wenecji, Pizy, Rzymu i Neapolu. Włochy słyną z pysznej pizzy, ale to właśnie w tym państwie zostały wynalezione; fortepian, baterie, ekspres do kawy i pyszne lody!  Dzisiejszego dnia samodzielnie ozdobiliśmy kawałki tekturowej pizzy, a następnie umieszczaliśmy je w dużym piecu. Na naszych głowach można zauważyć czapki prawdziwych kucharzy, a na policzkach namalowaną flagę Włoch. Popołudniu przyrządziliśmy prawdziwą pizzę, która nam bardzo smakowała.  Po obiadku, wykonaliśmy zabawny i relaksujący masażyk "Włoska pizza" według M. Bogdanowicz. Cały dzień  staraliśmy się używać kilku zwrotów w języku włoskim takich jak :

1.       Si - tak [si]
No - nie [no]
Grazie - dziękuję [gracje]
Per favore - proszę (gdy o coś prosimy) [per fawore]
Buongiorno - dzień dobry [błondżorno]
Arrivederci - do widzenia [arriwederci]
Ciao - cześć [ciao]

To był bardzo miły dzień, teraz  z zapartym tchem wyczekujemy piątkowego baliku!

Arrivederci !