W zeszłym tygodniu przygotowywaliśmy się do Dnia Babci i Dziadka. Uczyliśmy się o szacunku wobec osób starszych oraz uświadomiliśmy sobie jak ważni są dla nas Babcia i Dziadek. Z okazji ich święta przygotowaliśmy wierszyk, piosenkę oraz własnoręcznie robione laurki. W minionym tygodniu wróciliśmy do przedszkola po długiej przerwie zimowej, bardzo stęskniliśmy się za naszymi kolegami i koleżankami oraz wspólnymi zabawami.


„Życzenia dla Babci i Dziadka”

Kochana Babciu, Kochany Dziadku

dzisiaj przed Wami stoję

przyjmijcie proszę życzenia moje.

Chcę wam życzyć samych radości.

Niech  zawsze miłość w waszym sercu gości.

Miejcie zdrowia dużo, uśmiechu wiele,

bądźcie przy mnie zawsze nawet w niedzielę.

Kochanym dziadkom z całego serca

zdrowia dziś życzą wszystkie wnuczęta,

kwiaty przynoszą, całuski dają bo swoich

Dziadków bardzo kochają!

 

Piosenka: „Walczyk dla Babci i Dziadka”

Tańczymy dla babci walczyka, Niech niesie się wkoło muzyka.

Niech płynie muzyka na cały świat.

 Żyj, babciu, żyj nam sto lat!

Tańczymy dla dziadka walczyka, Niech niesie się wkoło muzyka.

Niech płynie muzyka na cały świat.

 Żyj, dziadku, żyj nam sto lat!Drodzy rodzice kilka ważnych informacji poniżej:

1.Uprzejmie informujemy o nadchodzącym baliku karnawałowym, który odbędzie się 12.02.2021, każda z grup będzie bawiła się w swojej sali. Dzieci jak co roku mogą przyjść przebrane w kostiumy. W dniu baliku będzie wykonywana sesja fotograficzna.


2.Ze względu na nadal pojawiające się przypadki wszy u dzieci z innych grup przypominamy o regularnym sprawdzaniu dzieciom włosów! W przypadku znalezienia u dzieci wszy lub gnid prosimy o nie przyprowadzanie dziecka do przedszkola do czasu wyczyszczenia głowy.


3. Przypominamy, że informujemy Państwa na bieżąco o sprawach ważnych, odnośnie zachowania dzieci, lub gdy wydarzy się coś istotnego, schodząc do Państwa na dół do szatni. Pojawiają się pytania odnośnie konsultacji- z racji tego, że wróciliśmy do przedszkola po długiej przerwie zaczynamy prowadzić obserwacje zimowe, które będziemy zestawiać z obserwacjami jesiennymi, które pozwolą nam powiedzieć jakie postępy dzieci poczyniły. Przewidywane są konsultacje pod koniec lutego, kiedy zakończymy pracę z kartami obserwacji. Będziemy państwa informować na bieżąco o przewidywanych datach/dacie spotkania.